LOTUL OLIMPICILOR NAȚIONALI LA MATEMATICA

LOTUL OLIMPICILOR NAȚIONALI LA MATEMATICA

Întreaga echipă ICHC promovează performanța, respectă și valorizează excelența! Vă prezentăm 7 dintre elevii excelenți ai liceului nostru ce fac parte din LOTUL OLIMPICILOR NAȚIONALI LA MATEMATICA, care și-au testat limitele, și au câștigat: Abibula AISEL- MEDALIA DE AUR și MENȚIUNE MEN, Biteș RAREȘ– MEDALIA DE ARGINT și MENȚIUNE MEN și Costea TEODORA- MEDALIA DE BRONZ, elevi în clasa a IX-a; Gîrban ALEXANDRU– MEDALIA DE AUR ȘI PREMIUL I MEN, Pușcașu RĂZVAN– MEDALIA DE ARGINT ȘI MENȚIUNEA MEN și Vergelea VLAD ȘTEFAN- MEDALIA DE ARGINT elevi în clasa a X-a; Memiș EDIS – MEDALIA DE AUR ȘI PREMIUL I MEN. În spatele acestor performanțe stau cadre didactice cu o excelență dăruire și competență profesională și o muncă asiduă pentru care vă mulțumim!

Iar noi, întreaga echipă ICHC, nu ne dorim decât să contribuim României prin performanțele elevilor noștri, deoarece ei sunt viitorul științei în România! Suntem mândri de voi și vă dorim reușite internaționale!