BridgeU

BridgeU

Dragi parinti si elevi, am dori sa va informam ca departamentul de indrumare in cariera a ICHC va ajuta elevii nostri sa foloseasca platforma online BridgeU. Ce este BridgeU? Instrumentele aplicatiei BridgeU ajuta studentii sa isi redacteze aplicatiile pentru universitati si le ofera posibilitatea profesorilor sa minitorizeze acest proces de indrumare, sa le dea sarcini, sa colaboreze cu privire la referinte si sa trimita aplicatiile si celelalte documente ale elevilor. Acest lucru inseamna ca BridgeU va abilita copiii dvs sa: -isi descopere aptitudini si interese legate de cariera, -sa lucreze strans cu indrumatorii de cariera, -sa isi construiasca un portofoliu digital, -sa gaseasca cele mai bune cursuri si universitati in mai mult de 40 de tari, -sa isi propuna tinte realiste, -sa pastreze intr-un singur loc toate documentele necesare pentru aplicare la universitatea pe care o vizeaza. Parintii vor putea cunoaste acest proces folosind conturile de parinti. Astazi, atat parintii cat si elevii vor primi un email pentru a se inregistra pe platforma BridgeU. Echipa noastra de profesori pentru cariera va furniza mai multe informatii si va va arata cum sa folositi BridgeU. Nu ezitati sa ne contactati daca aveti intrebari.